Famous Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miami dobio na "lotu": Stigao LeBron James

Go down

Miami dobio na "lotu": Stigao LeBron James Empty Miami dobio na "lotu": Stigao LeBron James

Post by Nanisha 17 2010-07-09, 13:19

Najveći dobitnik prijelaznog roka košarkaša u NBA ligi momčad je Miami Heata. Nakon što su doveli Chrisa Bosha, uzeli su i "jackpot" dovevši u svoje redove LeBrona Jamesa...

Nakon sedam godina provedenih u dresu Cleveland Cavaliersa ponajbolji košarkaš današnjice promijenio je klub. Profitirala je time floridska momčad koja sa dva nova pojačanja, ali i starosjediocem Dwyaneom Wadeom, u svojim redovima sada ima čak trojicu od petorice prvoizabranih na draftu, najjačem u posljednje vrijeme, 2003. godine. Miami je, može se bez ustrčavanja reći, stvorio supermomčad koja je spremna za dugogodišnju dominaciju ligom i sposobna nizati naslove u klupsku riznicu u kojoj se nalazi samo onaj iz 2006. s potpisom Wadea i Shaquillea O'Neala.

- Ne mogu reći da sam oduvijek planirao doći u Miami budući nisam mislio da je takvo što moguće. No, ono što je klub napravio kako bi pronašao novac za svu trojicu bilo je teško odbiti. Wade i Bosh su sjajni igrači, ponajbolji u ligi - pohvalno se o novim klupskim suigračima i prijateljima iz reprezentacije izrazio dva puta najkorisniji igrač lige. Obojica su, i Wade i Bosh, pristali na manje ugovore kako bi se klub rasteretio i sakupio financije za dolazak ponajveće zvijezde lige željne NBA prstena.

Prema vlastitim riječima James je odluku donio u četvrtak, svjestan da ona neće sjajno "leći" navijačima Clevelanda koji su ga tretirali poput božanstva. - Cleveland će uvijek biti moj dom. Da ga u njegovom domu više ne štuju dokazale su televizijske snimke nakon LeBronove odluke. U kadru je bio i zapaljen Jamesov dres.

- U to ne mogu ulaziti. Želio sam učiniti ono što je za mene najbolje. U konačnici mi nije bilo drago to vidjeti. Osjećam se još i gore budući da u Cleveland nisam donio naslov prvaka. Poruka za moje prave navijače ondje: Nadam se da ćete za mene navijati i dalje. Ukupno je sa šest momčadi James pregovarao prije no što je konačna odluka donesena, a koliko je Heat dobro prošao kazuje i podatak da su sve raspoložive godišnje ulaznice planule i da ih se više ne može kupiti.

U sjajnoj karijeri James je odigrao 548 utakmica osnovnog dijela lige. Startao je u početnoj petorci u svima izuzev jedne, te je nošen svojom svestranošću kroz 39 minuta na parketu prosječno bilježio 27.8 poena, 7.0 skokova i 7.0 asistencija.
Nanisha 17
Nanisha 17

Posts : 1367
Join date : 2010-04-07

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum