Famous Crew

Gol Ernandeza na debiju za Junajted!

Gol Ernandeza na debiju za Junajted! Empty Gol Ernandeza na debiju za Junajted!

Post by Nanisha 17 2010-07-29, 18:33

U prijateljskoj utakmici, odigranoj jutros u Hjustonu na stadionu "Relient"pred 70.728 gledalaca, Mančester junajted je savladao Ol star selekciju američko-kanadske lige-MLS, rezultatom 5:2.

Utakmicu su obeležili napadači Junajteda, Federiko Makeda, koji je postigao gol već u 24. sekundi, i novajlija Havijer Ernandes, popularni "Čikarito", koji je debi u dresu "đavola" začinio pogotkom.

Mladi Italijan je bio strelac prva dva gola za četu Ser Aleksa Fergusona, što je bio ishod prvog poluvremena. U nastavku, Čing je smanjio na 2:1, a onda su Gibson, Kleverli i Ernandez sa po jednim pogotkom povećali na visokih 5:2, da bi De Rozario u samom finišu meča samo ublažio poraz Amerikanaca.

Američki reprezentativac Lendon Donovan je bio na klupi ekipe MLS-a, dok je ekipu predvodio Huan Pablo Anhel, nekadašnji fudbaler Aston Vile.

Škotski stručnjak, ser Aleks Ferguson je na kraju susreta rekao da je prezadovoljan nastupom mladog Meksikanca i pogotka na debiju za Junajted.