Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šestica Čelsija na startu sezone

Go down

Šestica Čelsija na startu sezone Empty Šestica Čelsija na startu sezone

Post by Nanisha 17 on 2010-08-15, 02:08

Fudbaleri Čelsija pobedili su Vest Bromvič Albion sa ubedljivih 6:0, u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u prvom kolu Premijer lige.

Tri gola za šampiona Engleske postigao je Didije Drogba, dva puta se u strelce upisao Floran Maluda, a jednom Frenk Lampard.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović meč je počeo na klupi, a ušao je u 60. minutu umesto Portugalca Paola Fereire.

Čelsi je protiv dosta slabog Vest Bromviča demonstrirao silu, i pokazao da će ponovo biti glavni kandidat za šampionsku titulu u Engleskoj.

’Plavcima’ je posao protiv ekipe koju vodi Roberto Di Mateo znatno olakšao rani gol koji je već u šestom minutu postigao Francuz Floran Maluda. Gosti su se dobro držali sve do poslednjeg minuta prvog dela kada je Drogba iz slobodnog udarca duplirao prednost.

U drugih 45 minuta gosti su se malo otvorili, i zbog toga su kažnjeni sa još četiri gola.

U subotu je već odigrano sedam mečeva prvog kola u Premijer ligi. Na otvaranju nove sezone Totenhem i Mančester siti odigrali su bez golova u meču u kojem je briljirao golman Džo Hart, a u popodnevnom terminu odigrano je još šest duela.