Famous Crew

Šestica Čelsija na startu sezone

Šestica Čelsija na startu sezone Empty Šestica Čelsija na startu sezone

Post by Nanisha 17 2010-08-15, 02:08

Fudbaleri Čelsija pobedili su Vest Bromvič Albion sa ubedljivih 6:0, u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u prvom kolu Premijer lige.

Tri gola za šampiona Engleske postigao je Didije Drogba, dva puta se u strelce upisao Floran Maluda, a jednom Frenk Lampard.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović meč je počeo na klupi, a ušao je u 60. minutu umesto Portugalca Paola Fereire.

Čelsi je protiv dosta slabog Vest Bromviča demonstrirao silu, i pokazao da će ponovo biti glavni kandidat za šampionsku titulu u Engleskoj.

’Plavcima’ je posao protiv ekipe koju vodi Roberto Di Mateo znatno olakšao rani gol koji je već u šestom minutu postigao Francuz Floran Maluda. Gosti su se dobro držali sve do poslednjeg minuta prvog dela kada je Drogba iz slobodnog udarca duplirao prednost.

U drugih 45 minuta gosti su se malo otvorili, i zbog toga su kažnjeni sa još četiri gola.

U subotu je već odigrano sedam mečeva prvog kola u Premijer ligi. Na otvaranju nove sezone Totenhem i Mančester siti odigrali su bez golova u meču u kojem je briljirao golman Džo Hart, a u popodnevnom terminu odigrano je još šest duela.