Famous Crew

Konačno pobeda Partizana!

Konačno pobeda Partizana! Empty Konačno pobeda Partizana!

Post by Nanisha 17 2010-07-05, 23:22

Deset dana pred prvi takmičarski ispit u novoj sezoni, fudbaleri Partizana zabeležili su prvi trijumf na pripremama u Austriji. Pravi tandem Šćepović - Kleo.

Protiv najtežeg od četiri rivala na pripremama u Austriji, rumunskom ekipom Rapida iz Bukurešta, Partizan je ostvario minimalan trijumf - 1:0, a jedini gol postigao je Kleo u 45. minutu.

Do ovog meča, srpski šampion imao je loš skor - tri poraza (Mlada Boleslav, Leh i Vaker Insbruk), uz gol-razliku 2:6.

Pobedom nad Rapidom, Partizan je, koliko-toliko, popravio utisak, ali je najvažnije da ekipa stiče samopouzdanje pred kvalifikacije za Ligu šampiona.

Prema izveštaju sa sajta Partizana, bila je ovo najbolja igra crno-belih na pripremama u Austriji, koja je okarakterisana i kao "sjajna".

Protiv Rapida nije bilo grešaka kao u prethodna tri meča, Partizan je igrao disciplinovano i sigurno, očigledno inspirisan imenom rivala.

Jedan od glavnih utisaka sa priprema crno-belih je novi napadački tandem - Marko Šćepović i Kleo. Mnogi navijači Partizana bili su nezadovljni odlaskom Lamina Dijare, ali se Šćepović, koji je "prekomandovan" iz Teleoptika sve više nameće i dokazuje kao dostojna zamena.

Kleo je javno pohvalio Šćepovića u izjavi pre nekoliko dana, a da njih dvojica dobro sarađuju potvrdio je i meč protiv Rapida. U 9. minutu njih dvojica su napravili sjajnu akciju. Šćepović je odlično poslužio Brazilca, koji se oslobodio čuvara, a zatim bukvalno pogodio u golmana Stratona.

Nekoliko minuta kasnije zapretio je i Branislav Jovanović sa distance, čiji je udarac, baš kao i Moreirin, završio van okvira gola Rumuna.

Partizan je napadao sve vreme, što po krilima, što kroz sredinu, da bi u 45. minutu izveo odlučujući atak. I opet u glavnim ulogama Šćepović i Kleo.

Saša Ilić je prekinuo akciju Rapida u začetku, proigrao Šćepovića, a mladi fudbaler kao "na tacni" poslužio Klea na sedam, osam metara od gola. Egzekucija za 1:0!

Početkom drugog dela, Rapid je krenuo ofanzivnije, Partizan se branio, ali i uspevao da pripreti iz kontranapada, da bi Nemanja Tomić pogodio okvir gola.

Bilo je i problema u odbrani Partizana, pogotovo na bokovima, ali napadači Rapida nisu iskoristili dobre centaršuteve.

Srpski šampion je ponovo napravio ofanzivu u poslednjem delu meča. Trgla ih je dobra šansa, koju je Aleksandar Davidov pripremio za Klea, ali je njegov udarac glavom zamalo bio neprecizan.

Trener Aleksandar Stanojević protiv Rapida je izveo ovaj sastav:

Radiša Ilić (od 66' Živković), Miljković, Marko Jovanović, Krstajić, Lazevski, Branislav Jovanović, Tomić (od 72' Davidov), Moreira, Saša Ilić, Šćepović (od 68' Bogunović), Kleo.

(Na klupi su bili i: Stanković, Aškovski, Ostojić, Popara, Brašanac, Mijić. U kombinaciji za ovaj meč nisu bili: Radosavljević, Stevanović, Galešić, Nastasić).

Ovih startnih 11 trebalo bi očekivati i protiv jermenskog Pjunika, 14. jula u prvom meču kvalifikacija za LŠ u Beogradu. Moguće je da će Aleksandra Miljkovića na desnom boku zameniti Ivan Stevanović (trenutno povređen), a male su šanse da Džozef Kizito, koji je nedavno došao iz Vojvodine bude u konkurenciji za sastav.

Takođe, moguće je da će i Radosav Petrović biti u kombinaciji za tim, mada je on odmarao posle Mundijala u Južnoj Africi i pitanje je koliko je spreman da pomogne.

Ekipa Partizana u utorak se vraća sa priprema u Austriji, a do meča sa Pjunikom radiće u Beogradu.