Famous Crew

JJ predala meč zbog povrede

JJ predala meč zbog povrede Empty JJ predala meč zbog povrede

Post by Nanisha 17 2010-07-23, 00:40

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković predala je meč drugog kola WTA turnira u Portorožu zbog povrede skočnog zgloba.

Jankovićeva je predala meč Anastasiji Jakimovoj iz Belorusije, pri rezultatu 1:1 i 0:1 u gemovima u trećem setu.

JJ je lako osvojila prvi set rezultatom 6:1, ali je 129. igračica sa WTA liste potom neočekivano uspela da izjednači na 1:1. Srpkinja je i u drugom setu vodila sa 3:2, ali je Jakimova napravila seriju od četiri uzastopno osvojena gema, pa je meč ušao u treći set.

Beloruskinja je na startu trećeg, odlučujućeg seta, došla do novog brejka. Ona je odmah povela sa 0:40 i stigla do tri brejk lopte, koje je i iskoristila, posle čega se Srpkinja povukla sa terena.

Jakimova će u narednoj rundi igrati protiv Ruskinje Ksenije Pervak, koja je prethodno pobedila zemljakinju Aleksandru Panovu sa 2:0, po setovima 6:2, 7:5.

Ostaje da se vidi da li će Jelena Janković igrati u polufinalu turnira u Portorožu, u konkurenciji dublova. Ona je sa zemljakinjom Aleksandrom Krunić u sredu, u četvrtfinalu, savladala Grkinju Eleni Danilidu i Nemicu Jasmin Ver sa 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 10:6.

U borbi za finale srpske teniserke bi trebalo da se sastanu sa Ruskinjom Marijom Kondratijevom i Vladimirom Ulirovom iz Češke, koje su prethodno eliminisale Ruskinju Jelenu Bovinu i Andreju Klepac iz Slovenije sa 2:0, po setovima 7:6, 6:3.

Turnir u Portorožu igra se za nagradni fond od 220.000 dolara.